Pamiętnik z wakacji dzień 13 - w poszukiwaniu duchów z Wakacji z Duchami


Nadszedł dzień powrotu do babci. Ale przecież nie dałoby nam ominąć takie atrakcje! Przecież dzieci niedawno z zapałem oglądały "Wakacje z Duchami"! No to trzeba było poszukać tych duchów! A na trasie Zamki w Czorsztynie i Nidzicy! Biała Damo nadchodzimy!


W Czorsztynie zamek choć w dużej części jak ruiny nadal wzbudza emocje. Z resztą jego obsługa stara się podwójnie - pan Kat z pierwszego zdjęcia wraz z podobnie ubranym 8-9 letnim synem rezydują w jednej z sal wybijając pamiątkowe medale. 


W zamkowym sklepiku można zaopatrzyć się w wspaniałe figurki księżniczek, królów i rycerzy oraz wszelki sprzęt rycerski dla giermków i rycerzy w każdym rozmiarze:)


Można też niegrzeczne dzieci zakuć w dyby... ku ich ewidentnej uciesze:)


Za to Nidzica to jest Ten Zamek! Zamek z "Wakacji z duchami"... i przecież one mogą się tu czaić na każdym kroku... wejście do każdej sali wzbudza emocje. 


Ali chyba faktycznie zobaczył ducha na dziedzińcu.. dziwne, bo tylko on.. 


Przeczesaliśmy to piękne, stare zamczysko. Wszystkie sale z zainscenizowanymi scenkami z epoki. Pięknymi meblami i innymi artefaktami. I ani widu, ani słychu duchów.. No, ale był środek dnia... Duchy śpią, by wyjść wieczorem. Jeden jak mówi legenda mieszka w studni na dziedzińcu - jest tak głęboka, że nie sposób go dostrzec. Drugi zaś na wysokiej wieży..., która dziwnym trafem nie jest dostępna dla zwiedzających... 


Za to Ali ewidentnie znalazł coś dla siebie;) Mina...bezcenna! 

Komentarze

Popularne posty