Dwa prezenty idealne dla każdego dziecka


Ali ma 3,5 roku. Kocha samochody i wszelkie inne pojazdy. Lubi też Gwiezdne Wojny, a szczególnie robota BB8. Chętnie robi zadania z mamą - wykleja, wydziera, rysuje po śladzie i lepi z plasteliny. Lubi też przeglądać książki i słuchać, gdy mu się czyta. Do tego uwielbia czekoladę, nawet gorzką. 

Zuzia to bardzo rezolutna 5 latka. Kocha lalki dzidziusie i wszystko co związane z bobasami - łóżeczka, wózki, butelki, pieluszki itp. Potrafi już sama czytać i pisać. Lubi historie o smokach, czarodziejach i zwierzątkach. Bardzo chętnie rozwiązuje zagadki logiczne i matematyczne, a także gry pamięciowe. Ze słodyczy chyba najbardziej lubi gumy rozpuszczalne. 

Asia ma już prawie 8 lat. Nadal chętnie bawi się lalkami typu Barbie, ale nie różowymi. Lubi też wampiry i potwory, a co za tym idzie lalki tego typu. Oprócz tego cierpliwie układa klocki lego. Ma takie "dla dziewczyn", ale teraz wolałaby zamek smoków i rycerzy. Lubi rysować i jest w tym dobra. Bardzo lubi krówki. 

Mam troje dzieci i każde jest inne. Każde ma inne zainteresowania i każdemu co innego się podoba. Pewnie też tak macie? Czy jest więc możliwe, żeby znaleźć taki prezent, który zadowoli każde z nich? Trudne? A co wy na dwa prezenty? Czy to może się udać? 
Ależ może! Co więcej te prezenty będą idealne i dla waszych dzieci! Tak dla każdego z nich! Naprawdę! Nie wierzycie? To patrzcie:

Prezent nr 1: UWAGA

 Każde dziecko od urodzenia krzyczy (najpierw dosłownie, a potem w przenośni) o waszą uwagę! Każde chce, by mama na nie popatrzyła, a tata zobaczył co właśnie robi.. Najdroższe i najwspanialsze ozdoby choinkowe nie zastąpią 2 sekund zachwytu nad zrobionym w szkole koślawym łańcuchem... Wspaniały nowy tablet czy telefon nie jest wart więcej niż 5 minut rozmowy o zainteresowaniach czy po prostu o głupotach. Żadne cudowne zabawki nie są tak ważne jak twoje spojrzenie, gesty, słowa, zainteresowanie....

Prezent nr 2: CZAS

Tak dużo pracujemy, by dać naszym dzieciom co najlepsze.. nie zdając sobie sprawy, że właśnie w ten sposób zabieramy im to co najlepsze.. Może warto się zatrzymać i pomyśleć. Może nie trzeba tak dużo być osobno? Może da się odpuścić jakiś dyżur, jakieś nadgodziny, jakąś pracę w domu... Może nie są potrzebne te wszystkie dodatkowe zajęcia? Piłka, basen, języki, taniec... wszystko bez nas. Może niepotrzebny jest ten komputer, telefon, lalka co wszystko umie, oprócz kochania... Może kolonia nie musi być najlepsza,  buty najdroższe.. może lepiej zagrać w planszówkę, poczytać razem, pójść na spacer.. po prostu być razem. Tego nie da się kupić, tego nie można mieć, to trzeba dać. To jest największy skarb...

Moje dzieci już dawno odkryły tajemnicę najwspanialszych prezentów. Zbierają kropki za dobre zachowanie, gdy mają 10 dostają nagrodę. Już nie pamiętam kiedy wybrały zabawkę... wolą pójść z mamą do kina, albo z tatą na basen... Chcą być z nami. Chcą być razem w piątkę i chcą być sam na sam z każdym z nas.  Kiedy robiłeś coś fajnego razem z całą rodziną? No to może wcale nie tak dawno... Ale kiedy robiłeś coś fajnego sam na sam z każdym ze swoich dzieci? Mamy pewnie częściej, a ojcowie? Hmm.. Warto o to zadbać. To zbliża i daje szczęście. Zapytajcie swoich dzieci..

Dlatego choć moje dzieci dostaną "od Mikołaja" i potem "od Aniołka" zabawki to od nas dostaną inne prezenty. Razem upieczemy pierniki i zrobimy piernikowe choinki, razem pomalujemy piękne bombki dla rodziny i zrobimy niezwykły łańcuch choinkowy. Z Asią pójdę do kosmetyczki. A tata na łyżwy. Z Zuzią pójdziemy razem wybierać ubranka i gadżety dla dzidziusia jej przyjaciółki, który niedługo przyjdzie na świat. Tata zabierze ją do muzeum. Z Alim pójdę poszaleć na wewnętrznym placu zabaw. A tata zabierze go do salonu samochodowego.... To będzie cudowny okres Bożego Narodzenia - dzięki temu nasze Święta potrwają dłużej i będą niezapomniane:).  Polecam takie prezenty! 


Komentarze

  1. Mój 6letni syn na pytanie jakie ma zamówienia od Mikołaja odrzekł: zdrowie i długie życie całej rodziny... i tabletki na nieumieralność... i co z tym fantem zrobic?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty