"Randka" z synem


Dziewczyny są na półkolonii sportowej, a Ali jeszcze niestety za mały... Smutno mu trochę tak chodzić do przedszkola, ale co poradzić;). Dzięki temu nadarzyła się okazja na wyjście sam na sam z mamą:) Wyszłam wcześniej z pracy i poszliśmy. Ali wybrał wewnętrzny plac zabaw, czyli "kulki". 
Ale jak to na "randce" musiał być i posiłek. Bistro w centrum handlowym oferuje duży wybór dań do samodzielnego komponowania. Każde z nas wybrało samo swoje składniki - jak szaleć to szaleć ;). 


Potem poszliśmy na plac zabaw. Najpierw razem zwiedziliśmy ukryty domek, a Ali "ugotował" mi obiad z kulek. Potem była trampolina i zjeżdżalnia. W końcu kąpiel w kulowym basenie, a potem bitwa na kulki mama kontra Ali i... kilkoro 2-3 latków zachwyconych tym, że ktoś dorosły się bawi. (ich rodzice/dziadkowie siedzieli nieopodal odpoczywając). Potem razem z maluchami ułożyliśmy wieże, most i czołg z wielkich klocków - za każdym razem burząc budowle wśród śmiechu. 


Trwało to jakieś 40 minut, a potem pojawiła się ona... Cóż młodsza (o 30 lat;)), ładniejsza i sprawniej śmigająca w tunelach pod sufitem.. nie miałam szans;). Ali powiedział, że mogę teraz już iść na kawę;). Ale "na szczęście: dodał, że kocha mnie na cały kosmos i będzie przychodził pić wodę...;) 


No to nie pozostało mi nic innego jak usiąść, odpocząć, podelektować się kawą  poczytać o detektywistycznych wyczynach księdza Sidneya Chambersa na telefonie;). Zawsze wykorzystujcie takie momenty! Dzieci będą pamiętały, że byliśmy tylko dla nich. To buduje ich poczucie własnej wartości i zaspokaja potrzebę posiadania uwagi rodzica. Skutek? Dużo łatwiejsze we współpracy w kolejnych dniach:). 

Komentarze

  1. Pewnie, mimo konkurencji, warto :) potem jak będzie starszy przestanie chcieć, pójdzie z inną i tyle go widzieli :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam takie randki z Bąblem ;) I zdecydowanie więcej się na nich dzieje, niż na tych z mężem - bo z moim dzieckiem po prostu nie da się nie zaliczyć jakiejś śmiesznej wtopy albo nie wpaść w jakieś małe i niegroźne tarapaty ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty